Koertekool Sõprus

AGILITY

Mis on agility? Kas seda saab harrastada igaüks? Mida tuleks teada ja millised on eeldused selle spordialaga tegelemiseks? Leiame koos nendele küsimustele vastused!

Agility on hasartne, lõbus, põnev ja vaatemänguline spordiala, mis nõuab head koera ja omaniku vahelist kontakti ning koostööd.

Agilityga tegelemise eelduseks on nii inimese kui koera hea füüsiline ettevalmistus ja tervislik seisund.

Erilist tähelepanu pööraksingi just heale ettevalmistusele, sest iga koer ei ole sündides loodud hakkama saama keerukates olukordades. Paljudel on raske toime tulla häiriva keskkonnaga (helid, teised koerad, võõras koht jne) ja paljudel koertel puudub ka hea kontakt omanikuga, mistõttu on koera ja omaniku vaheline suhtlus platsil tugevalt häiritud.

Mõned enamlevinud probleemid agilitys:

  • Koer on häiritud keerulisest keskkonnast (uued lõhnad, helid, võõrad koerad jne)
  • Koer läheb nuuskima ja ei suuda koerajuhiga kontakti hoida
  • Koer nö. keeb üle ja ignoreerib koerajuhi märguandeid
  • Koer ei suuda püsida stardis

Selleks, et treeningud sujuksid nii omaniku, koera kui ka treeneri jaoks ladusalt, on uutel agility huvilistel vaja läbida agilityks ettevalmistav programm.

Programm on jaotatud kaheks kursuseks. Üks kursus kestab 5 nädalat ja trennid toimuvad 1 kord nädalas. 5 nädala hind 100€.
Kui registreeruda kohe kahele kursusele- on soodushind 180€.

  1. Esimesel kursusel on prioriteediks kontakt koera ja omaniku vahel, õpime hakkama saama erinevate ärrititega ning kuidas neid ignoreerida, alustame enesekontrolliga. Samuti õpetame koertele puhkamist ja paigal püsimist.
  2. Teisel kursusel tegeleme agilitys vajaminevate baasoskuste õpetamisega ja kinnistamisega – näiteks kaugjuhtimine ja targetid. Tutvume erinevate liikuvate pindadega. Samuti tegeleme koerajuhi juhtimisoskustega ning õpime ära põhilisemad juhtimisvõtted, et platsil oleks neid juba kergem kasutada.

NB! Nendel kursustel me agility takistusi ega rada ei jookse!

Uus grupp alustab:

12.10 kell 18.30 Sauel (Keskuse 1)

17.10 kell 16.30 Sauel (Keskuse 1)

12.10 pre – agility course @ 20.00 in, course in in English, Saue (Keskuse 1)


Registreerimine: https://forms.gle/q3WZV82hZeLvG2mN7
Lõpetades on võimalik liituda agility grupitrenniga.

Küsimuste korral kirjuta meile: info@koertekoolsoprus.ee

Scroll to top