AGILITY

Mis on agility? Kas seda saab harrastada igaüks? Mida tuleks teada ja millised on eeldused selle spordialaga tegelemiseks? Leiame koos nendele küsimustele vastused!

Agility on hasartne, lõbus, põnev ja vaatemänguline spordiala, mis nõuab head koera ja omaniku vahelist kontakti ning koostööd. Agilityga tegelemise eelduseks on nii inimese kui koera hea füüsiline ettevalmistus ja tervislik seisund.

Erilist tähelepanu pööraksingi just heale ettevalmistusele, sest iga koer ei ole sündides loodud hakkama saama keerukates olukordades. Paljudel on raske toime tulla häiriva keskkonnaga (helid, teised koerad, võõras koht jne) ja paljudel koertel puudub ka hea kontakt omanikuga, mistõttu on koera ja omaniku vaheline suhtlus platsil tugevalt häiritud.

Mõned enamlevinud probleemid agilitys:

  • Koer on häiritud keerulisest keskkonnast (uued lõhnad, helid, võõrad koerad jne)
  • Koer läheb nuuskima ja ei suuda koerajuhiga kontakti hoida
  • Koer nö. keeb üle ja ignoreerib koerajuhi märguandeid
  • Koer ei suuda püsida stardis

Selleks, et treeningud sujuksid nii omaniku, koera kui ka treeneri jaoks ladusalt, on uutel agility huvilistel vaja läbida agilityks ettevalmistav programm. Juhul kui sinu koeral on kuulekusega keerulisem, soovitame alustada kodukuulekuse kursusest https://koertekoolsoprus.ee/mangides-kuulekaks/

Kui koer suudab olla kontaktne teiste koerte juuresolekul ning kuuletub probleemideta siis ootame agility ettevalmistavale kursusele.

Kursus kestab 8 akadeemilist tundi ning trennid toimuvad 1 kord nädalas. 8 tunni hind 200€. (Hind sisaldab ka veebiloenguid)
Peale kursuse läbimist on nii koer kui ka koerajuht valmis jätkama iganädalaste agility rajatrennidega. Soovi korral saab tulevikus osaleda ka võistlustel!

Saue halli aadress Keskuse 1.

Registeerimine: https://forms.gle/iFyP16jPw9pV5e6a6

Küsimuste korral kirjuta meile: info@koertekoolsoprus.ee

Scroll to top