|

Koerte sotsialiseerumine

Sotsialiseerumine aeg, kus kutsikad hakkavad oma keskkonda uurima ja õppima, ning tutvuvad maailmaga. Saab selgeks, mis on nende maailmas ohutu ja ohtlik.

Postituse lõpust leiad video kutsikate (ja koerte) turvalisest sotsialiseerumisest ning sotsialiseerumise checklisti.

Sotsialiseerumine ei ole mitme koera koos mängima laskmine, ise seda kõrvalt jälgides.Sotsialiseerimine on koeras positiivse ellusuhtumise kujundamine läbi positiivsete kogemuste.

Sotsialiseerumine on protsess, mille käigus õpitakse, kuidas oma keskkonnas ja teiste ühiskonnaliikmetega toime tulla ja end turvaliselt tunda. Lemmiklooma jaoks tähendab see seda, et tuleb õppida hakkama saama nii maja sees kui ka väljaspool hoovides ja tänavatel. See tähendab tutvumist igasuguste erinevate inimeste, loomade, helide, pindade ja muuga.

Koerte sotsialiseerumise parim arenguetapp toimub vanuses 3-14 nädalat. Kuid kui kutsikas on vanema, siis tasub ikkagi teda sotsialiseerida. Eesmärk on, et kutsikal oleks positiivseid kogemusi, mitte neutraalseid ega halbu.

MIDA TEHA KUI KOER EHMATAB VÕI KARDAB?

Hirmu ja ärevust saame vähendada, tundes ära märgid ja kontrollides keskkonda.

Reaktsioonid nagu haukumine ja urisemine on koera viis öelda, et nad ei soovi konkreetse inimese või muu loomaga suhelda. Kuula oma koera ning ära sunni teda ebamugavas olukorras olema.

Peitu pugemine, saba jalge vahele tõmbamine, laienenud pupillid ja värisemine näitavad, et koer ei soovi seal olla.

Inimese kohus on neid märke ära tunda ja aidata lemmikloomal end turvaliselt tunda, eemaldades oma koer hirmuäratavast olukorrast.

Vältige oma lemmiklooma sundimist suhtlema inimese või koeraga, kui neil on ebamugav, ja ärge kunagi sundige oma lemmiklooma jääma olukorda, kus ta on hirmunud või ärevil (nt. Suured rahva kogunemised, kui su koer ei tunne ennast seal hästi).

Kui Soovid teada, kuidas täpsemalt hakkama saada kui Sinu koer on keskkonnatundlik, siis oled oodatud meie sotsialiseerumiskursusele! https://koertekoolsoprus.ee/sotsialiseerumiskursus/

Vaata allolevast videost, kuidas turvaliselt oma koera sotsialiseeruda uues keskkonnas.

Sotsialiseerumise checklist – lae endale julgelt alla ning asu täitma!

Similar Posts